Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść
Dom nr 17, ul. Chopina Fryderyka, Świdnica
Petroniusz: No to się potwierdziło. Dziękuję wszystkim.
Burkatów
Trapp: Na górnym zdjęciu droga łącząca Bystrzyce Górną i Burkatów równoległa do "głównej" drogi do Świdnicy. Wszystkie budynki na prawo od tej drogi istnieją do dziś (numery 29 i 26, 26A, 26B), z lewej pewnie też, ale aż tak szczegółowo już ich nie sprawdzałem.
Szpital zakonu Kawalerów Maltańskich (dawny), Mokrzeszów
Hellrid: Zwiedziłem od piwnicy aż po poddasze, nawet w nocy :)
Budynek nr 4, ul. Leśna, Świebodzice
rajaser: Na razie tylko takie niepełne ujęcie ciekawego budynku.. Po tym zdjęciu miałem niestety niemiłe spotkanie z psem i jego panem. Wkrótce tam wrócę i dodam lesze zdjęcie.
Budynek nr 17, ul. Mikulicza-Radeckiego Jana, Świebodzice
rajaser: Kilkanaście lat wcześniej
Krzyż IV, Jaroszów
Tony: Odwiedziłem go wczoraj :)

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

jawc
jawc
StaszekM
StaszekM
Zbigniew Waluś
StaszekM
chrzan233
rok
StaszekM
dariuszfaranciszek
kitapczy
Parsley
Parsley
BOLEY
Przemek (NR)
BOLEY
BOLEY
BOLEY
atom
atom
atom

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Nowa książka o Strzegomiu dostępna
Autor: LukaszGrzelik°, Data dodania: 2016-03-12 11:27:47, Aktualizacja: 2016-03-12 14:57:44, Odsłon: 2486

11 marca 2016 r, o godzinie 17.00 w CAS Karmel (dawny klasztor karmelitów) odbyło się spotkanie promocyjne książki Aloysiusa Schadego pt. Historia kościoła joannitów oraz komandorii św. Piotra i Pawła w Strzegomiuw tłumaczeniu Amandy Rożańskiej.

11 marca 2016 r, o godzinie 17.00 w CAS Karmel (dawny klasztor karmelitów) odbyło się spotkanie promocyjne książki Aloysiusa Schadego pt. Historia kościoła joannitów oraz komandorii św. Piotra i Pawła w Strzegomiu, w tłumaczeniu Amandy Rożańskiej.

Tytuł wydanego w 1864 r. oryginału brzmi "Geschichte der ritterlichen Joanniter - Kirche und Comthurei von St. Peter und Paul in Striegau". Wydawcą i właścicielem praw autorskich z tłumaczenia  jest Parafia Rzymsko - Katolicka św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Strzegomskiej.  Z książki dowiemy się m.in. o sprowadzeniu do Strzegomia zakonu rycerstwa św. Jana (pierwsza komandoria joannicka na śląsku powstała właśnie w Strzegomiu), starym kościele św. Piotra (i Pawła?), chosie wojennym i jego następstwach dla kościoła św. Piotra i Pawła, a także zapoznamy się z architektonicznym opisem strzegomskiej Bazyliki. Ostatni rozdział  książki poświęcony jest innym kośiołom i kaplicom zlokalziowanym na terenie Strzegomia. Redakcji i weryfikacji dokonali Pan Jerzy Krzywda oraz Pan Edmund Szczepański (Prezes Towarzystawa Miłośników Ziemi Strzegomskiej). Powyższą pozycję uważam za wartościowe źródło wiedzy o Strzegomiu.

Na premierze oprócz mieszkańców, władz samorządowych, proboszcza parafii pw. św. App. Piotra i Pawła obena była również założna w 2007 r. grupa rekonstrukcyjna o nazwie - Bractwo Rycerskie Joannitów Strzegomskich.

Promocnyjna cena książki w dniu wczorajszym wynosiła 10 zł

Na zdjęciu przemawiający Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Strzegomskiej

 

 

 

 

 

 

Grupa rekonstrukcyjna - Bractwo Rycerskie Joannitów Strzegomskich

 

 

 

 

 

 

Spotkanie promocyjne książki Aloysiusa Schadego pt. Historia kościoła joannitów oraz komandorii św. Piotra i Pawła w Strzegomiu, w tłumaczeniu Amandy Rożańskiej

 


/ / /