Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść
Stacja kolejowa Świdnica (Śląska) Miasto, Świdnica
Krzysiek_2: Przed wjazdem do Polski (od strony Lichkova do Międzylesia), pociąg został zestawiony na stacji Dolni Lipka. Trzy czeskie wagony osobowe tego pociągu widziałem, przy okazji wycieczki pieszej w czeskie Sudety, na bocznym torze stacji w Dolni Lipce w sobotę 18 czerwca b.r. - lokomotywy jeszcze nie było. Ponieważ ta stacja nie jest obiektem na naszym portalu (mimo, że spośród czeskich stacji znajduje się ...
Zastruże
ram: Słup oznaczający granice powiatów Środa Śląska (Neumarkt) oraz Świdnica (Schweidnitz). Na trzeciej ścianie słupa, od strony drogi widnieje napis Kreis Grenze - granica powiatów. Niemieckie napisy zostały po wojnie zamazane na czarno, prawdopodobnie smołą, ale w dużej mierze się odkryły. Z tego wynika ciekawostka - Zastruże przed wojną należało do powiatu średzkiego, a nie świdnickiego. Ale stare, niemieckie ...
Marcinowice
stap: Bo?
Dom nr 151a, ul. Ciernie, Świebodzice
Ryszard Kumorek: Kocham takie domki! Nie mieszkasz tylko sam z rodziną, ale mając dobrych, życzliwych sąsiadów spędzasz życie w spokoju i zgodzie. Z prawej i lewej jakieś komóreczki, a z tyłu zapewne jakiś ogródek. Dość powiedzieć, ze mógłbym tam zamieszkać.
Perony i torowiska stacji Świdnica Miasto, Świdnica
moose (administrator): Marek, świetna seria z otwarcia!

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

Wolwro
Parsley
Parsley
Parsley
maras - Administrator
Wincenty Miros
moose (administrator)
dariuszfaranciszek
J. Budziński z Kłodzka
maras - Administrator
maras - Administrator
maras - Administrator
maras - Administrator
maras - Administrator
TW40
maras - Administrator
maras - Administrator
maras - Administrator
maras - Administrator
maras - Administrator
maras - Administrator

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Po ponad 20-letniej przerwie lokomotywa parowa powróci na strzegomską estakadę!
Autor: LukaszGrzelik°, Data dodania: 2016-03-11 09:30:24, Aktualizacja: 2016-03-11 09:44:25, Odsłon: 1887

Po ponad 20-letniej przerwie lokomotywa parowa powróci na strzegomską estakadę!

Poniżej wklejam informację zamieszoną na http://muzeumtechniki.pl/marzannna-20-03-2016-r-muzealny-pociag-specjalny/ w sprawie przejazdu Pociągu Specjalnego - MARZANNA -  lokomotywy parowej na strzegomską estakadę.
 

[quote] Szanowni Państwo,

jest nam niezmiernie miło zaanonsować kolejny w tym roku Muzealny Pociąg Specjalny – Marzannę. Pociąg, który stał się legendą nim jeszcze wyjechał na szlak…, w dn. 20.03.2016 r. po ponad 20-letniej przerwie lokomotywa parowa powróci na strzegomską estakadę!

Weekend pod Parą (18/19.03.2016 r.)

Nim jednak ruszy na szlak – Weekend pod Parą, czyli bliskie spotkania z parowozem TKt48-18 na terenie muzealnej bocznicy kolejowej i jazdy po naszej Trasie Parowozowej. Weekend pod Parą o także niepowtarzalna szansa (nie tylko dla najmłodszych) podpatrzenia z bliska pracy drużyny parowozowej.

Muzealny Pociąg Specjalny MARZANNA (20.03.2016 r.)

Dzięki współpracy z Gminą Strzegom oraz Strzegomskim Centrum Kultury – CAS Karmel wszyscy podróżni wezmą udział w zwiedzaniu Stolicy Granitu z przewodnikami – w programie m.in. zwiedzanie Bazyliki Mniejszej oraz murów obronnych miasta. Przemysłowe dzieje miasta prezentować będzie wystawa strzegomskiej porcelany w Izbie Tradycji Ziemi Strzegomskiej.

Wielki finał strzegomskiej peregrynacji odbędzie się w CAS Karmel, gdzie na stylowym dziedzińcu dawnego klasztoru zorganizowany zostanie dla pasażerów grill – z lokalnym piwem i kiełbaskami regionalnymi! W klasztorze odbędzie się też proces nad Marzanną, który przeprowadzą strzegomscy joannici. Kara – całopalenie w palenisku parowozu – przeprowadzona zostanie w drodze powrotnej do Jaworzyny.

Zapowiada się więc atrakcji moc!

Serdecznie zapraszamy – Zespół Muzeum,[/quote]

 

 


/ / /