Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść
Odcinek Jaworzyna Śląska - Wałbrzych Główny Kolej Wrocławsko-Świebodzicka (cz.)
trojek: jesli chodzi o świebodzice to naj cenniejsze foto to by było, z Tartakiem . zakład mas bitumicznych. na ul. Jeleniogórskiej, oraz Rzeźnia, na ulicy Świdnickiej .
Kamienica nr 10, ul. Grodzka, Świdnica
StaSta: Dopisz jeszcze kamienicę nr 8.
Kościół Zielonoświątkowy - Chrześcijańskie Centrum Misja 24, ul. Wiejska, Świebodzice
Krzysiek_2: Skute tynki były jeszcze przeszło dwa lata po zrobieniu tej fotografii - późną jesienią 2010 r. Dopiero później prace remontowe uległy przyśpieszeniu.
Hotel Great Polonia Strzegom City Center, pl. Rynek, Strzegom
maras: Nie dajemy cudzysłowu w nazwach obiektów. Poprawiłem.
Kamienica nr 21, ul. Paderewskiego Ignacego, Strzegom
Ryszard Kumorek: Dobra rada nie zawada.

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

Mmaciek
Mmaciek
panAeL
StaszekM
StaszekM
StaszekM
StaszekM
panAeL
StaszekM
panAeL
panAeL
StaszekM
StaszekM
StaszekM
StaszekM
StaszekM
StaszekM
StaszekM
StaszekM
StaszekM
mietok

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Przewodnicy turystyczni w Strzegomiu
Autor: LukaszGrzelik°, Data dodania: 2015-02-02 21:49:58, Aktualizacja: 2015-02-02 22:12:33, Odsłon: 2716

Dokładnie w pierwszą niedzielę grudnia 2014 r. , o godz. 8:30 w budynku CAS „Karmel” adepci sztuki przewodnickiej przystąpili do egzaminu podsumowującego trwające od 6 czerwca 2014 r. szkolenie dla przewodników turystycznych obszaru LGD Szlakiem Granitu.

 „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Projekt „Organizacja szkolenia dla przewodników turystycznych obszaru LGD Szlakiem Granitu” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy otrzymanej z EFRROW na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013.

 

Dokładnie w pierwszą niedzielę grudnia 2014 r. , o godz. 8:30 w budynku CAS „Karmel”  adepci sztuki przewodnickiej przystąpili do egzaminu podsumowującego trwające od 6 czerwca 2014r.  szkolenie dla przewodników turystycznych obszaru LGD Szlakiem Granitu.

Egzamin składał się z części pisemnej – testu, oraz praktycznej „spaceru” po Strzegomiu. Osoby, które z wynikiem pozytywnym zaliczyły szkolenie otrzymały z rąk Zbigniewa Suchyty,  Burmistrza Strzegomia stosowne zaświadczenie, uprawniające do prowadzenia wycieczek po obszarze LGD „Szlakiem Granitu”.  Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji tut. Urzędu Miejskiego – Wioletta Urban wręczyła przewodnikom pamiątkowe upominki w postaci literatury związanej z historią naszej małej ojczyzny.

Przypominamy, że organizatorem szkolenia była Gmina Strzegom w ramach pomocy otrzymanej z EFRROW na operację z zakresu małych projektów, w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”, objętego PROW na lata 2007-2013. Podmiotem realizującym szkolenie na zlecenie organizatora było Przedsiębiorstwo „Bartek” Bartłomiej Ranowicz z Wałbrzycha. Szkolenie obejmowało 225 godzin zajęć teoretycznych i 15 zajęć praktycznych w formie  10 wycieczek autokarowych oraz 5 wycieczek pieszych. W trakcie zajęć plenerowych  uczestnicy pod okiem instruktora samodzielnie oprowadzali pozostałych członków po wybranych odcinkach tras, rozsławiając Strzegom „po morzach i oceanach świata”. Każdy z uczestników w okresie 3 lat od dnia zakończenia szkolenia będzie na zlecenie Gminy Strzegom nieodpłatnie świadczył usługi przewodnika turystycznego w łącznej wysokości 60 godzin. Wykaz przewodników turystycznych będzie dostępny w Wydziale Kultury, Sportu i Promocji w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu oraz Punkcie Informacji Turystycznej przy ul. Kościuszki 2. Przedmiotowe szkolenie było pierwszym od 1945 r. kursem przewodnickim w Strzegomiu.  W związku z powyższym wydarzenie z ostatniej niedzieli zapisało się złotymi zgłoskami w ponad 770-letniej historii naszego pięknego miasta. 

 

Artykuł mojego autorstwa ukazał się w numerze 55-56 bezpłatego biuletynu "Gminne Wiadomości Strzegom". 

Łukasz Grzelik - Przewodnik turystyczny obszaru LGD Szlakiem Granitu. 

Przewodnicy Obszaru LGD Szlakiem Granitu tuż po egzaminie. 
Bartłomiej Ranowicz - Kierownik Szkolenia, oraz Zbigniew Suchyta Burmistrz Strzegomia. 

 


/ / /