Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść
Stacja kolejowa Świdnica (Śląska) Miasto, Świdnica
Krzysiek_2: Przed wjazdem do Polski (od strony Lichkova do Międzylesia), pociąg został zestawiony na stacji Dolni Lipka. Trzy czeskie wagony osobowe tego pociągu widziałem, przy okazji wycieczki pieszej w czeskie Sudety, na bocznym torze stacji w Dolni Lipce w sobotę 18 czerwca b.r. - lokomotywy jeszcze nie było. Ponieważ ta stacja nie jest obiektem na naszym portalu (mimo, że spośród czeskich stacji znajduje się ...
Zastruże
ram: Słup oznaczający granice powiatów Środa Śląska (Neumarkt) oraz Świdnica (Schweidnitz). Na trzeciej ścianie słupa, od strony drogi widnieje napis Kreis Grenze - granica powiatów. Niemieckie napisy zostały po wojnie zamazane na czarno, prawdopodobnie smołą, ale w dużej mierze się odkryły. Z tego wynika ciekawostka - Zastruże przed wojną należało do powiatu średzkiego, a nie świdnickiego. Ale stare, niemieckie ...
Marcinowice
stap: Bo?
Dom nr 151a, ul. Ciernie, Świebodzice
Ryszard Kumorek: Kocham takie domki! Nie mieszkasz tylko sam z rodziną, ale mając dobrych, życzliwych sąsiadów spędzasz życie w spokoju i zgodzie. Z prawej i lewej jakieś komóreczki, a z tyłu zapewne jakiś ogródek. Dość powiedzieć, ze mógłbym tam zamieszkać.
Perony i torowiska stacji Świdnica Miasto, Świdnica
moose (administrator): Marek, świetna seria z otwarcia!

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

Wolwro
Parsley
Parsley
Parsley
maras - Administrator
Wincenty Miros
moose (administrator)
dariuszfaranciszek
J. Budziński z Kłodzka
maras - Administrator
maras - Administrator
maras - Administrator
maras - Administrator
maras - Administrator
TW40
maras - Administrator
maras - Administrator
maras - Administrator
maras - Administrator
maras - Administrator
maras - Administrator

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Przewodnicy turystyczni w Strzegomiu
Autor: LukaszGrzelik°, Data dodania: 2015-02-02 21:49:58, Aktualizacja: 2015-02-02 22:12:33, Odsłon: 2541

Dokładnie w pierwszą niedzielę grudnia 2014 r. , o godz. 8:30 w budynku CAS „Karmel” adepci sztuki przewodnickiej przystąpili do egzaminu podsumowującego trwające od 6 czerwca 2014 r. szkolenie dla przewodników turystycznych obszaru LGD Szlakiem Granitu.

 „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Projekt „Organizacja szkolenia dla przewodników turystycznych obszaru LGD Szlakiem Granitu” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy otrzymanej z EFRROW na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013.

 

Dokładnie w pierwszą niedzielę grudnia 2014 r. , o godz. 8:30 w budynku CAS „Karmel”  adepci sztuki przewodnickiej przystąpili do egzaminu podsumowującego trwające od 6 czerwca 2014r.  szkolenie dla przewodników turystycznych obszaru LGD Szlakiem Granitu.

Egzamin składał się z części pisemnej – testu, oraz praktycznej „spaceru” po Strzegomiu. Osoby, które z wynikiem pozytywnym zaliczyły szkolenie otrzymały z rąk Zbigniewa Suchyty,  Burmistrza Strzegomia stosowne zaświadczenie, uprawniające do prowadzenia wycieczek po obszarze LGD „Szlakiem Granitu”.  Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji tut. Urzędu Miejskiego – Wioletta Urban wręczyła przewodnikom pamiątkowe upominki w postaci literatury związanej z historią naszej małej ojczyzny.

Przypominamy, że organizatorem szkolenia była Gmina Strzegom w ramach pomocy otrzymanej z EFRROW na operację z zakresu małych projektów, w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”, objętego PROW na lata 2007-2013. Podmiotem realizującym szkolenie na zlecenie organizatora było Przedsiębiorstwo „Bartek” Bartłomiej Ranowicz z Wałbrzycha. Szkolenie obejmowało 225 godzin zajęć teoretycznych i 15 zajęć praktycznych w formie  10 wycieczek autokarowych oraz 5 wycieczek pieszych. W trakcie zajęć plenerowych  uczestnicy pod okiem instruktora samodzielnie oprowadzali pozostałych członków po wybranych odcinkach tras, rozsławiając Strzegom „po morzach i oceanach świata”. Każdy z uczestników w okresie 3 lat od dnia zakończenia szkolenia będzie na zlecenie Gminy Strzegom nieodpłatnie świadczył usługi przewodnika turystycznego w łącznej wysokości 60 godzin. Wykaz przewodników turystycznych będzie dostępny w Wydziale Kultury, Sportu i Promocji w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu oraz Punkcie Informacji Turystycznej przy ul. Kościuszki 2. Przedmiotowe szkolenie było pierwszym od 1945 r. kursem przewodnickim w Strzegomiu.  W związku z powyższym wydarzenie z ostatniej niedzieli zapisało się złotymi zgłoskami w ponad 770-letniej historii naszego pięknego miasta. 

 

Artykuł mojego autorstwa ukazał się w numerze 55-56 bezpłatego biuletynu "Gminne Wiadomości Strzegom". 

Łukasz Grzelik - Przewodnik turystyczny obszaru LGD Szlakiem Granitu. 

Przewodnicy Obszaru LGD Szlakiem Granitu tuż po egzaminie. 
Bartłomiej Ranowicz - Kierownik Szkolenia, oraz Zbigniew Suchyta Burmistrz Strzegomia. 

 


/ / /